Seton Ekolsund hög tekanna Edinburgh 1800-tal

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

TEKANNA MED SIL, sterlingsilver, Edinburgh 1819, sannolikt Francis Howden, går att ha enbart som kaffekanna, stämplar, bär släkten Setons monogram samt valspråk, "Hazard Zit Forward", höjd ca 28 cm, vikt ca 1192 g

Smärre slitage

437807

2017-02-14