Salvador Dali färglitografi

Salvador Dali färglitografi
Salvador Dali färglitografi

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SALVADOR DALI (1904-1989), Nu Gris, 1967, signerad och daterad i blyerts Dalí -67, färglitografi, 31x23 cm, ur boken Hommage à Meissonier med totalt fyra färglitografier, bladen trycktes även i signerade och numrerade exemplar i 150 + 150 exemplar med marginaler, bokupplagan 2 000 ex varav huvuddelen endast signerade på försättsbladet.
LITTERATUR: Michler/Löpsinger 1176

437817

2017-02-09