Seton Ekolsund Torborg Lindberg träskulptur

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

800 SEK

TORBORG LINDBERG (1908-1980): Samisk kvinna, monogramsignerad TL, snidat och polykromt bemålat trä, höjd 10 cm

Proveniens: Familjen Seton, Stockholm

Bruksslitage

437850

2017-02-14