Familjen Seton Ekolsund tallrikar
Klubbat för:
2 600 SEK
Arviointi
4 000 SEK
Kuvaus
TALLRIKAR, 12 st., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, kälningen med taggbård, diameter ca 23 cm
Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)
Kuntoraportti
Nagg, sprickor förekommer
437923
Päivämäärä:
2017-02-14