Familjen Seton Ekolsund tallrikar

Klubbat för:

2 600 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

TALLRIKAR, 12 st., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, kälningen med taggbård, diameter ca 23 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Kuntoraportti

Nagg, sprickor förekommer

437923

Päivämäärä:

2017-02-14