Seton Ekolsund skål

Seton Ekolsund skål
Seton Ekolsund skål
Seton Ekolsund skål
Seton Ekolsund skål
Seton Ekolsund skål
Seton Ekolsund skål

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), veckad kant, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 23 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Nagg, hårfin spricka

437952

2017-02-14