Seton Ekolsund skål
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), veckad kant, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 23 cm
Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)
Nagg, hårfin spricka
437952
2017-02-14