Bordslampa Josef Ekborg

Bordslampa Josef Ekborg
Bordslampa Josef Ekborg
Bordslampa Josef Ekborg
Bordslampa Josef Ekborg

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JOSEF EKBERG, bordslampa, 1920-tal, Gustavsberg, sgrafitto, dekor av stiliserade blommor i blått mot ljusblå fond, signerad och daterad Josef Ekberg Gustavsberg 1920, höjd ca 28, total höjd 45 cm

437961

2017-02-05