Seton Ekolsund saltkar

Seton Ekolsund saltkar
Seton Ekolsund saltkar
Seton Ekolsund saltkar
Seton Ekolsund saltkar
Seton Ekolsund saltkar
Seton Ekolsund saltkar
Seton Ekolsund saltkar
Seton Ekolsund saltkar

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SALTKAR, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, längd ca 8 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Nagg, glasyrbortfall

437967

2017-02-14