Seton Ekolsund vaser Kanton
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, dekor av reserver med figurscener och blommor i emaljfärger, järnoxid, samt guld, höjd ca 18 cm
Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)
En med spricka, nagg
437988
2017-02-14