Seton Ekolsund vaser Kanton

Seton Ekolsund vaser Kanton
Seton Ekolsund vaser Kanton
Seton Ekolsund vaser Kanton
Seton Ekolsund vaser Kanton
Seton Ekolsund vaser Kanton
Seton Ekolsund vaser Kanton
Seton Ekolsund vaser Kanton
Seton Ekolsund vaser Kanton

Klubbat för:

750 SEK

1 500 SEK

VASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, dekor av reserver med figurscener och blommor i emaljfärger, järnoxid, samt guld, höjd ca 18 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

En med spricka, nagg

437988

2017-02-14