Seton Ekolsund tallrikar

Seton Ekolsund tallrikar
Seton Ekolsund tallrikar
Seton Ekolsund tallrikar
Seton Ekolsund tallrikar
Seton Ekolsund tallrikar
Seton Ekolsund tallrikar
Seton Ekolsund tallrikar
Seton Ekolsund tallrikar

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), 1740-tal, dekor av reserver med pagod vid flod pion samt pion omgivna av prunus i underglasyrblått, brättet med strödda blomsterkvistar, diameter ca 23 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Nagg

437996

2017-02-14