Seton Ekolsund såssnipa

Seton Ekolsund såssnipa
Seton Ekolsund såssnipa
Seton Ekolsund såssnipa
Seton Ekolsund såssnipa
Seton Ekolsund såssnipa
Seton Ekolsund såssnipa
Seton Ekolsund såssnipa
Seton Ekolsund såssnipa

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SÅSSNIPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, konturerad kant med kedjebård, dekor av strödda blommor i emaljfärger samt dubbelmonogram ABS (Alexander Baron Seton) i guld, längd ca 20 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Glasyrnagg

438035

2017-02-14