Seton Ekolsund stop

Seton Ekolsund stop
Seton Ekolsund stop
Seton Ekolsund stop
Seton Ekolsund stop
Seton Ekolsund stop
Seton Ekolsund stop
Seton Ekolsund stop
Seton Ekolsund stop

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

STOP, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av bård samt girland med blommor i emaljfärger, sepia, järnoxid, monogram ABS (Alexander Baron Seton) i guld, höjd ca 11,5 cm, 12,5 cm, 13,5 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Mellanstorleken med lagad hänkel, den mindre med kantnagg, den större med spricka vid hänkeln

438077

2017-02-14