Seton Ekolsund koppar med fat

Seton Ekolsund koppar med fat
Seton Ekolsund koppar med fat
Seton Ekolsund koppar med fat
Seton Ekolsund koppar med fat
Seton Ekolsund koppar med fat
Seton Ekolsund koppar med fat
Seton Ekolsund koppar med fat
Seton Ekolsund koppar med fat

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KOPPAR MED FAT, 4 st., porslin, Europa, 1800-talets första hälft, dekor av blomsterkvistar och spiralbård i svart samt guld, diameter ca 9-14 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Slitage, missfärgningar

438101

2017-02-14