Seton Ekolsund cremekoppar

Seton Ekolsund cremekoppar
Seton Ekolsund cremekoppar
Seton Ekolsund cremekoppar
Seton Ekolsund cremekoppar
Seton Ekolsund cremekoppar
Seton Ekolsund cremekoppar

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CREMEKOPPAR, 4 st., flintgods, troligen England, 1800-talets början, dekor av blå bård, höjd ca 8 cm

Proveniens: Familjen Seton, Ekolsunds slott (1785-1912)

Nagg, slitage

438115

2017-02-14