Klubbat för:
3 000 SEK
2 000 SEK
GRÖTSKÅL, KALLSKÅL, tenn, 1700-tal, grötskålen Samuel Pilström, Örebro, verksam 1768-1783/95, höjd utan lock 9-10 cm
Kallskål med lagningar, bucklor, bristningar
438124
2017-02-10