Åkdyna Skåne flamskteknik
Klubbat för:
13 500 SEK
8 000 SEK
ÅKDYNA, front till, Skåne, 1700-talets andra hälft, flamskteknik, märkt MOD och daterad 1787, motiv av duvan med olivkvisten i tät lagerkrans samt två motställda fåglar inom akantusinramat fält, ca 48x80 cm
Slitage, skador, lagningar
438162
2017-02-10