Simon & Halbig flickdocka

Simon & Halbig flickdocka
Simon & Halbig flickdocka
Simon & Halbig flickdocka
Simon & Halbig flickdocka
Simon & Halbig flickdocka
Simon & Halbig flickdocka

Klubbat för:

1 400 SEK

2 500 SEK

SIMON & HALBIG BISKVI FLICKDOCKA, 1900-10-tal, huvud med sköld märkt: "Germany, SH 1040 Dep 8", insatta blå blundögon, öppen mun med tänder, hål för örhängen, skulpterade ögonbryn, blond mohairperuk, stoppad kropp i vit nappa, halvarmar i biskvi, klädd i vit klänning,hätta, underkläder med spets, strumpor och skor, längd ca 58 cm

Skadade händer, kroppen med slitage

438284

2017-02-07