Nordiska Kompaniet byrå
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NORDISKA KOMPANIET, byrå, 1910-tal, med intarsia i ädelträ samt grå stenskiva, lådor med mässingsbeslag, tillverkad för Nordiska Kompaniet, brickmärkt med mässingsbricka, höjd ca 81, 74x41 cm
Visst slitage, skiva med mindre nagg i bakkant
438347
2017-02-07