Seton Ekolsund Suecia Antiqua
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SUECIA ANTIQUA, Erik Dahlberg, del I, någon av utgåvorna från slutet av 1800- eller början av 1900-talet (inga angivelser om utgivare), fotomekaniska tryck efter etsningar, samtida skinnband med guldsnitt och försänkt dekor på pärmarna.
Namnpåskrift, slitage, fuktfläckar. Ej genomgången.
438649
2017-02-15