Skedar silver 6 st 17-1800-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKEDAR, 6 st., silver, 17/1800-tal, Sverige, Danmark, olika modeller bl. a. svensk spets med stråle, gammal fransk modell, olika mästare bl.a. Rahm 1833, I.P. Ernander Uppsala 1831, Henrik Köhler Vadstena 1763, oidentifierad mästare DLD Köpenhamn, längd ca 20-22,5 cm, totalvikt ca 325 g

Slitage/skador, gravyrer förekommer

438812

2017-02-08