Käpp silver
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KÄPP, spanskrör med doppsko i metall, krycka i silver, stämplad med kattfot samt 900, i form av panter med ögon av granat, omkring 1900-talets mitt, längd ca 90 cm
Slitage. Spanskröret från 1900-talets första hälft. kryckan med tryckskada samt spricka vid fästet
438820
2017-02-08