Käpp silver

Käpp silver
Käpp silver
Käpp silver
Käpp silver
Käpp silver
Käpp silver

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KÄPP, spanskrör med doppsko i metall, krycka i silver, stämplad med kattfot samt 900, i form av panter med ögon av granat, omkring 1900-talets mitt, längd ca 90 cm

Slitage. Spanskröret från 1900-talets första hälft. kryckan med tryckskada samt spricka vid fästet

438820

2017-02-08