Ingmar Bergman signerat brev
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
INGMAR BERGMAN (1918-2007), maskinskrivet brev + 2 program, daterad 1948, signerad Ingmar, ställt till Sven Hansson, sekreterare och ordförande vid Mäster-Olofsgårdens Teatersektion
PROVENIENS/LITTERATUR:
Brevet finns med i Mäster Olofsgårdens (Teatersektion) program 1933-1948 (15 år)
Ingmar Bergman - svensk film-och teaterregissör, författare.
Brev med veck och mindre revor
438831
2017-02-08