Ingmar Bergman signerat brev

Ingmar Bergman signerat brev
Ingmar Bergman signerat brev
Ingmar Bergman signerat brev
Ingmar Bergman signerat brev

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

INGMAR BERGMAN (1918-2007), maskinskrivet brev + 2 program, daterad 1948, signerad Ingmar, ställt till Sven Hansson, sekreterare och ordförande vid Mäster-Olofsgårdens Teatersektion

PROVENIENS/LITTERATUR:
Brevet finns med i Mäster Olofsgårdens (Teatersektion) program 1933-1948 (15 år)

Ingmar Bergman - svensk film-och teaterregissör, författare.

Brev med veck och mindre revor

438831

2017-02-08