Grafiska blad efter Rembrandt

Grafiska blad efter Rembrandt
Grafiska blad efter Rembrandt
Grafiska blad efter Rembrandt
Grafiska blad efter Rembrandt

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

REMBRANDT m fl, efter, (6), kopior och reproduktioner: Captain William Baillie (1723-1810): Beggars receiveing alms at a door, etsning, kopia efter R. Tacet et Loquitur, etsning efter teckning av R. Georg Friedrich SCHMIDT (1712-1775), Christus gact met Faïro, etsning, 1767 efter förlaga av R. Heligravyr av Amand-Durand efter R. "Landscape with a cottage...". Etsning, landskap med hus, i Rembrandts art, med signatur Rembrandt F. Porträtt av gammal kvinna, etsning i Rembrandt´s art. Samtliga oramade

Gulnade, skador, pappersförluster, veck

438927

2017-02-10