Armring 18 k guld
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARMRING, 18 k guld, dekor med 4 pärlor samt koboltblå emalj, Christian Hammer, Stockholm 1870/80-tal, årsstämpel otydlig, vikt ca 25,3 g
Bucklor, skador, tennlödning, dekordel lös, bristningar, emaljskador samt bortfall av emalj
438992
2017-02-09