Design Berndt Friberg Modern Keramik

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), skålar, 2 st, Gustavsberg 1950 resp 1952, miniatyrer, 4 st, varav tre daterad 1975, 1976, harpälsglaserat stengods, samtliga signerade, höjd ca 3-11 cm

439042

2017-03-19