Bertil Almqvist akvarell
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BERTIL ALMQVIST (1902-1972): Liljevachs vårsalong, Illustration till tidningen Lutfisken med bildtexten: "Konsten. Liljevalchs vårsalong 1950 vållade besökaren en del bekymmer", akvarell, och tusch, signerad och daterad Bertila -50, 22x30,5 cm
något gulnad
439076
2017-02-09