Bertil Almqvist akvarell

Bertil Almqvist akvarell
Bertil Almqvist akvarell
Bertil Almqvist akvarell
Bertil Almqvist akvarell

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BERTIL ALMQVIST (1902-1972): Liljevachs vårsalong, Illustration till tidningen Lutfisken med bildtexten: "Konsten. Liljevalchs vårsalong 1950 vållade besökaren en del bekymmer", akvarell, och tusch, signerad och daterad Bertila -50, 22x30,5 cm

något gulnad

439076

2017-02-09