Seton Ekolsund bordsuppsats pläter
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSUPPSATS, pläter samt kristall, trearmad, ca år 1900, gravyr av släkten Setons valspråk "Hazard Zit Forward", (Framåt trots risken), höjd ca 44, bredd ca 40 cm.
Skålarna med kraftiga skador, sprickor, en mindre saknas, smärre slitage på försilvring.
439104
2017-02-15