Seton Ekolsund bordsuppsats pläter

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSUPPSATS, pläter samt kristall, trearmad, ca år 1900, gravyr av släkten Setons valspråk "Hazard Zit Forward", (Framåt trots risken), höjd ca 44, bredd ca 40 cm.

Skålarna med kraftiga skador, sprickor, en mindre saknas, smärre slitage på försilvring.

439104

2017-02-15