Maurice Esteve
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MAURICE ESTEVE (1904-2001): "Rue Monsieur le Prince" färgetsning med akvatint, tryckt av Jean Signovert, Paris, signerad och numrerad Esteve 11/75, ca 27x 39,5 cm
LITTERATUR: Prudhomme-Esteve & Moestrup, sid 126
439109
2017-02-13