Seton Ekolsund dosa
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DOSA, 1700/1800-tal, Kina, skuren i hög och lågrelief med figurala motiv, utförd i horn, höjd ca 2,5 samt 8x5 cm
Stort nagg på locket, bruks och åldersrelaterat slitage
439117
2017-02-15