Seton Ekolsund dosa

Seton Ekolsund dosa
Seton Ekolsund dosa
Seton Ekolsund dosa
Seton Ekolsund dosa
Seton Ekolsund dosa
Seton Ekolsund dosa

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DOSA, 1700/1800-tal, Kina, skuren i hög och lågrelief med figurala motiv, utförd i horn, höjd ca 2,5 samt 8x5 cm

Stort nagg på locket, bruks och åldersrelaterat slitage

439117

2017-02-15