Axel Nilsson Rålambshov 1926 Färg och Form

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

AXEL NILSSON (1889-1981): "Rålambshov i Snö", signerad Axel Nilsson, daterad a tergo 1926, olja på pannå, ca 41x29 cm

UTSTÄLLD: Svensk-Franska Konstgalleriet (stämpel) No 488,
Stockholms Stadsmuseum, utställning, "Målarna på Smedsudden"

439158

2017-02-17