Elastolin figurer
Klubbat för:
3 400 SEK
3 000 SEK
ELASTOLIN FIGURER, ca 100 st., 1930-50-tal, bestående av: indianer och cowboys, därav 14 till häst, indiantält, lägereldar, män vid totempåle, stridande, mm
Dessutom medföljer ca 40 st figurer av anndra fabrikat, bl.a Leyla, Lineol
Diverse skador, färgbättringar, lagningar
439183
2017-02-14