Nordeuropeisk skola 1600-talets slut
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
NORDEUROPEISK SKOLA (slutet av 1600-talet): Slaget vid Lützen med Gustav II Adolf, olja på pannå, 49x94 cm
Proveniens:
Överstelöjtnant O H Nordenskjöld Karlstorp, nära Sjögelö gård, Småland
Spricka
439257
2017-02-12