Nordeuropeisk skola 1600-talets slut

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

NORDEUROPEISK SKOLA (slutet av 1600-talet): Slaget vid Lützen med Gustav II Adolf, olja på pannå, 49x94 cm

Proveniens:
Överstelöjtnant O H Nordenskjöld Karlstorp, nära Sjögelö gård, Småland

Spricka

439257

2017-02-12