Figurin Popov

Figurin Popov
Figurin Popov
Figurin Popov
Figurin Popov
Figurin Popov
Figurin Popov
Figurin Popov
Figurin Popov
Figurin Popov
Figurin Popov

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FIGURIN, porslin, Ryssland, Moskva, 1800-tal, Popov porslinsfabrik (1811-1875), i form av man med attribut, polykromt bemålad, höjd ca 14 cm

Avslag, dekordel saknas, nagg

439332

2017-02-10