Evert Lundquist olja

Evert Lundquist olja
Evert Lundquist olja
Evert Lundquist olja
Evert Lundquist olja
Evert Lundquist olja
Evert Lundquist olja

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

EVERT LUNDQUIST (1904-1994): Mannen med hatten, signerad E.L. och på baksidan signerad och daterad Evert Lundquist 1965, olja på duk, 19,5x27 cm

Proveniens: Evert Lundquist-utställningen, Moderna Museet, Stockholm, 7 sept. - 13 okt. 1974, katalognummer 108

439386

2017-02-12