Eric Hallström Norra Bantorget Färg och Form
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ERIC HALLSTRÖM (1893-1946): "Tidningsdags på Norra Bantorget" - Stockholm, signerad Eric Hallström, olja på duk, ca 26,5x34 cm, delvis bladguld
UTSTÄLLD: Eric Hallströms Retrospektiva Utställning, Liljevalchs Konsthall 1946 (etikett på baksidan)
439399
2017-02-17