Eric Hallström Norra Bantorget Färg och Form

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

ERIC HALLSTRÖM (1893-1946): "Tidningsdags på Norra Bantorget" - Stockholm, signerad Eric Hallström, olja på duk, ca 26,5x34 cm, delvis bladguld

UTSTÄLLD: Eric Hallströms Retrospektiva Utställning, Liljevalchs Konsthall 1946 (etikett på baksidan)

439399

2017-02-17