Svensk zoologi
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
CONRAD QUENSEL,. Svensk zoologi, häfte 1 och 5 från första bandet, Stockholm 1806,11 kol. graverade planscher (av 72) av Johan Wilhelm Palmstruch.
Omfattande skador på båda häftena, med revor, nagg och fläckar, några av planscherna som (f ö är i gott skick) är lösa.
439560
2017-02-10