Bordsuppsats Rörstrand
Klubbat för:
300 SEK
Arviointi
1 000 SEK
Kuvaus
BORDSUPPSATS, porslin, 1800-talets slut, nyrenässans, Rörstrand, dekor av blå bård samt akantus i relief, guld, botten märkt med tillverkare, höjd ca 37 cm
Kuntoraportti
Missfärgningar, krackelyr, hårfin kantspricka
439573
Päivämäärä:
2017-02-10