Bordsuppsats Rörstrand

Bordsuppsats Rörstrand
Bordsuppsats Rörstrand
Bordsuppsats Rörstrand
Bordsuppsats Rörstrand
Bordsuppsats Rörstrand
Bordsuppsats Rörstrand

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

BORDSUPPSATS, porslin, 1800-talets slut, nyrenässans, Rörstrand, dekor av blå bård samt akantus i relief, guld, botten märkt med tillverkare, höjd ca 37 cm

Kuntoraportti

Missfärgningar, krackelyr, hårfin kantspricka

439573

Päivämäärä:

2017-02-10