Flickdocka Ernst Heubach
Klubbat för:
1 100 SEK
2 000 SEK
ERNST HEUBACH BISKVI FLICKDOCKA, 1910-20-tal, huvudet märkt "Heubach. Köppelsdorf, 342:12, Germany", insatta blå ögon, öppen mun med två tänder och rörlig tunga, brun hårperuk, femdelad kropp i massa, klädd hätta, klänng, strumpor och skor, längd ca 72 cm
Kroppen med smärre slitage, ögonen fastsatta senare
439649
2017-02-18