Flickdocka Ernst Heubach

Flickdocka Ernst Heubach
Flickdocka Ernst Heubach
Flickdocka Ernst Heubach
Flickdocka Ernst Heubach
Flickdocka Ernst Heubach
Flickdocka Ernst Heubach
Flickdocka Ernst Heubach
Flickdocka Ernst Heubach

Klubbat för:

1 100 SEK

2 000 SEK

ERNST HEUBACH BISKVI FLICKDOCKA, 1910-20-tal, huvudet märkt "Heubach. Köppelsdorf, 342:12, Germany", insatta blå ögon, öppen mun med två tänder och rörlig tunga, brun hårperuk, femdelad kropp i massa, klädd hätta, klänng, strumpor och skor, längd ca 72 cm

Kroppen med smärre slitage, ögonen fastsatta senare

439649

2017-02-18