Supsked 1700-tal möjligen Norge

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SUPSKED, silver, 1700-tal, möjligen av Johan Peter Olsen Rust, Trondheim, verksam (1744-1793), skaft och skedbladets baksida med graverad växtdekor, ristade ägarmonogram, längd ca 17 cm, vikt ca 22 g

Sliten gravyr, småbucklor

439681

2017-02-20