Supsked 1700-tal möjligen Norge
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SUPSKED, silver, 1700-tal, möjligen av Johan Peter Olsen Rust, Trondheim, verksam (1744-1793), skaft och skedbladets baksida med graverad växtdekor, ristade ägarmonogram, längd ca 17 cm, vikt ca 22 g
Sliten gravyr, småbucklor
439681
2017-02-20