Kolonn nygustaviansk förgylld
2017-02-11
439809
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
KOLONN, omkring år 1900, nygustaviansk, skuren dekor av girland, fleuroner samt kannelyr, förgylld samt bronserad, höjd ca 130 cm
Färgbortfall, slitage, fläckar