Kolonn nygustaviansk förgylld

Kolonn nygustaviansk förgylld
Kolonn nygustaviansk förgylld
Kolonn nygustaviansk förgylld
Kolonn nygustaviansk förgylld
Kolonn nygustaviansk förgylld
Kolonn nygustaviansk förgylld
Kolonn nygustaviansk förgylld
Kolonn nygustaviansk förgylld

Klubbat för:

3 000 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

KOLONN, omkring år 1900, nygustaviansk, skuren dekor av girland, fleuroner samt kannelyr, förgylld samt bronserad, höjd ca 130 cm

Kuntoraportti

Färgbortfall, slitage, fläckar

439809

Päivämäärä:

2017-02-11