Sarköy Tema

Sarköy Tema
Sarköy Tema
Sarköy Tema
Sarköy Tema

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SARKÖY KELIM, Bulgarien, 1800-talets slut, ca 238x185 cm

SARKOY KELIM, Bulgaria, late 19th century, 238x185 cm

Purchased in Turkey late 1980s

Provenance: Swedish private collection

Slitage, mindre lagningar, kortsidorm med mindre skador

439848

2017-02-28