Spegel sengustaviansk
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, 1700-tal, sengustaviansk, framtagen förgyllning, med Lidköpings stads hallstämpel, skuren dekor av bland annat fyrfat, överstycke med tryckt dekor av blomsterfång, höjd ca 121 cm
Krönet med senare dekor, senare glas, förstärkt bakstycke, slitage
439971
2017-02-12