Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGEL, 1700-tal, sengustaviansk, framtagen förgyllning, med Lidköpings stads hallstämpel, skuren dekor av bland annat fyrfat, överstycke med tryckt dekor av blomsterfång, höjd ca 121 cm

Krönet med senare dekor, senare glas, förstärkt bakstycke, slitage

439971

2017-02-12