Diklitash Tema

Diklitash Tema
Diklitash Tema
Diklitash Tema
Diklitash Tema

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

DIKLITASH, sannolikt, centrala Anatolien, 1800-talets första hälft, ca 183x141 cm

DIKLITASH, Probably, central Anatolia, first half of the 19th century, 183x141 cm, mounted

Purchased in Turkey late 1980s

Provenance: Swedish private collection

Kortsidor med skador, hål, slitage, monterad på väv

440079

2017-02-28