Diklitash Tema
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
DIKLITASH, sannolikt, centrala Anatolien, 1800-talets första hälft, ca 183x141 cm
DIKLITASH, Probably, central Anatolia, first half of the 19th century, 183x141 cm, mounted
Purchased in Turkey late 1980s
Provenance: Swedish private collection
Kortsidor med skador, hål, slitage, monterad på väv
440079
2017-02-28