Kalk silver kiddush cup

Kalk silver kiddush cup
Kalk silver kiddush cup
Kalk silver kiddush cup
Kalk silver kiddush cup
Kalk silver kiddush cup
Kalk silver kiddush cup

Klubbat för:

1 000 SEK

1 000 SEK

KALK, s.k. kiddush cup, sterlingsilver, Israel, Zadok, dekor i filigranteknik samt infattade stenar, invändigt förgylld, höjd ca 14 cm, total vikt ca 95 g

Smärre slitage/bucklor

440159

2017-02-12