Byrå Frankrike Empire
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, pyramidmahogny, Frankrike, 1800-talets första hälft, empire, 4 lådor, dekor av kolonner med detaljer i förgylld brons, beslag i form av lejonmaskaroner, draghandtag i mässing, stenskiva, höjd ca 91, 130x61 cm, nyckel finns (1)
Slitage, listdelar saknas, fanerbortfall, maskstungen, skivan med nagg, mässingsringar saknas
440259
2017-02-14