Byrå Frankrike Empire

Byrå Frankrike Empire
Byrå Frankrike Empire
Byrå Frankrike Empire
Byrå Frankrike Empire
Byrå Frankrike Empire
Byrå Frankrike Empire
Byrå Frankrike Empire
Byrå Frankrike Empire
Byrå Frankrike Empire
Byrå Frankrike Empire
Byrå Frankrike Empire
Byrå Frankrike Empire
Byrå Frankrike Empire
Byrå Frankrike Empire

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BYRÅ, pyramidmahogny, Frankrike, 1800-talets första hälft, empire, 4 lådor, dekor av kolonner med detaljer i förgylld brons, beslag i form av lejonmaskaroner, draghandtag i mässing, stenskiva, höjd ca 91, 130x61 cm, nyckel finns (1)

Slitage, listdelar saknas, fanerbortfall, maskstungen, skivan med nagg, mässingsringar saknas

440259

2017-02-14